Anadirsitio
Health

Minoxidil Nedir ?

Minoxidil Nedir ? :

Minoxidil androgenetik kellik sebebi ile büzüşen kıl köklerini genişleterek ve uzatarak etki gösterir.Saç tellerinin büyüyebilme fazını uzatarak, belli bir uzunluğa ulaşmadan dökülmemelerini de sağlamaktadır. Minoxidil kullanımının fayda göstermeye başlaması için ilacın en az 4 ay kullanması gerekir. Tedavinin nihai sonuçlarıysa minoxidilin aralıksız uygulanması şartı ile, bir seneden önce ortaya çıkmaz.

Minoxidil Nasıl Kullanılır ? :

Minoxidil ‘nin saç derisi tarafından tamamen absorbe edilmesi için 15 ila 20 dakika bekleyiniz. Bu bekleme süresinin ardından saçınız için jole gibi diğer saç bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz.

Minoxidil ‘den en yüksek verimi almak için kullanılan solüsyonun tamamen kuruması gereklidir. Akşam kullanımından sonra solüsyon kurumadan hemen yatılması durumunda sıvının yastığa bulaşıp ordan da yüze teması etmesi durumunda istenmeyen rahatsızlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Uyumadan önce sıvı tamamen kuruyana kadar bekleyiniz.

Minoxidil uygulamasının ardından mutlaka elinizi bol sabunlu su ile yıkayınız.

Minoxidil uygulamasından sonra 4 saat boyunca saçlarınızı yıkamayınız.Minoxidil ‘i uygulamaya başladığınız ilk 2 hafta içinde normalden daha fazla saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayınız. Bu saç hücrelerinde meydana gelen yenilenme ile oluşan normal bir durumdur.

Minoxidil Etkisi Nedir ? : 

Minoxidil saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgede saç derisine günde iki kez 20 damla şeklinde uygulanması gereken topikal bir ilaçtır. Amerikan ilaç Denetleme ve Onay Kurumu olan (FDA) tarafından belirlenen Good Manufacturing Pratices (GMP) şartlarına uygunlugu onaylanmıştır. Kelliği önleyen ve saçların yeniden çıkmasını sağlayan 5% minoxidil formülü içerir. Türkiye’de büyük saç ekim merkezleri tarafından kullanılan, Amerika’da Gıda ve ilaç Kurumundan (Food & Drug Assoc.) saç dökülmesini önleyen ve yeni saç çıkaran ilaç olarak onay alan tek üründür.

– Saçlarınızda gözle görülebilir bir değişiklik için tavsiye ettiğimiz kullanım süresi 4 aydır.

– Kampanya paketimiz 4 aylık kullanım içindir.

– Ürünün kullanımı ve etkileri hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER (UYARILAR)

 

  • Çocukların ulaşamayağı yerde güneş ışığından koruyarak 25 derecenin altında kutusunda muhafaza ediniz.

 

  • Ürün Bir hastalığa etki yada  kesinçözüm amaçlı kullanılmaması önerilir.

 

http://minoxidil-comprar.com/